Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Coś szura?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Coś szura?

    Zamieszczone przez 2.0-16v Michał
    nowe kuraki :mrgreen:
    ]Obrazek"]Link
    ]Obrazek"]Link

  • #2
    [O1] Coś szura?

    witam.
    Mam niecodzienny problem. Jak sie rozpędzę tak do 80km/h to słychać jakby szuranie .
    To cos jakby plastik z przodu szorował po asfalcie...
    Wszystko poskręcałem nic nie ma takiego luzu by mogło szorować a mimo to nadal jest to słyszalne, nawet podczas jazdy na luzie w okolicy 80km/h też jest ten dźwięk.
    nie jest ciągły lecz takie szurrrr i spokuj chwilkę...
    Im szybciej się jedzie tym głloośniej to słychać... łozysko kola raczej nie ale to tak jakby okolica lewego koła lub skrzyni...

    Komentarz


    • #3
      Miałem kiedyś coś podobnego i okazało się osłona pod silnikiem była luźna w jednym miejscu i przy wyższych prędkościach i pędzie powietrze odkształcała się i tarła o asfalt, poskręcałem wszystko jeszcze raz, dałem nowe wkręty i trzyma się do dziś Ewentualnie posprawdzaj nadkola czy nie są gdzieś luźne, może gdzieś się wkręty pourywały albo plastik pękł?


      Denken ist schwer, deshalb urteilen die meisten.

      Komentarz


      • #4
        niestety żadna osłona i nadkole...
        Już nie wiem może układ różnicowy??

        Komentarz


        • #5
          U mnie też to występuje. Dźwięk zbliżony do zużytych klocków hamulcowych. Nie jest to głośne, ale słychać czasami. Myślałem o łożysku koła, ale to chyba nie to. Lokalizacja dokładnie ta sama, lewa strona.

          Komentarz


          • #6
            Proponuję zdjąć lewe koło i przyjrzeć się układowi hamulcowemu.

            Może to głupie, ale zapytam: Czy podczas hamowania czujecie szarpania na kierownicy?
            Grzałki do e-papierosów(wszystkie rodzaje) - 7zł
            Liquidy(różne smaki i stężenia) 10ml - 10zł
            * Przy zamówieniu powyżej 50ml grzałka gratis bądź 8zł za 10ml.

            Więcej informacji na priv.

            Komentarz


            • #7
              układ hamulcowy nie winny.
              Szarpanie na kierownicy nie występuje.
              takie szrpanie to różne możliwości od swichrowanych tarcz po drążki kierownicze i inne części zawieszenia.

              Komentarz


              • #8
                Spróbuj może podlewarowaćć autko i ręcznie zakręcić kołem. Potem zdejmij koło i kręć tarczą. Przyjrzyj sie metalowej osłonie tarczyy. Może ona trze?
                Grzałki do e-papierosów(wszystkie rodzaje) - 7zł
                Liquidy(różne smaki i stężenia) 10ml - 10zł
                * Przy zamówieniu powyżej 50ml grzałka gratis bądź 8zł za 10ml.

                Więcej informacji na priv.

                Komentarz


                • #9
                  no to jest problem to szuranie słychac od około 50 km/h ale musze cała oś podnieść bo Asr zerwie mnie z jednej kobyłki. Natępnie pokręcic do około 70 i słuchać...

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez pucek1993
                    Przyjrzyj sie metalowej osłonie tarczyy. Może ona trze?
                    Osłona obcierała by cały czas od startu.
                    Zamieszczone przez richi9
                    no to jest problem to szuranie słychac od około 50 km/h ale musze cała oś podnieść bo Asr zerwie mnie z jednej kobyłki. Natępnie pokręcic do około 70 i słuchać...
                    Tylko po takiej kombinacji,może wyskoczyć Ci błąd ABS-U,jak masz vaga to spoko
                    Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz
                    jak pomogłem to daj punkcik
                    sprzęgło od G 60

                    Komentarz


                    • #11
                      Mam vaga
                      Ale juz tak robiłem tylko że ASR mrugał jak szalony bo nie otrzymuje sygnału z tylnych kół
                      ja myślałem nad ta osłona ale nawet jak by szurała raz po raz to za pewne na nierównościach a tu nawet jadę po idealnym asfalcie to też trze

                      [ Dodano: Pią 24 Maj, 13 16:42 ]
                      dzis mechanik mówi mi że to prawdopodobnie w skrzyni...puki cokolwiek zrobie poczekam i jak bedzie okazja to zawieszę go na podnośniku i pokręcę tak do predkości 100 km/h potem luz i będę słuchał... Najciekawsze jest to że występuje ten objaw na biegu i podczas jazdy na luzie ale słyszalne jest dopiero od około 50km/h

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X